שם המאמר: ג'ון היקר
 יכולת להיות פנסיונר עשיר בבריטניה הגדולה כיום, אילו לא היו רוצחים אותך. אולם, מסיבות רבות אותן אתה בוודאי מזהה מלמעלה, יש לך סוג של סיפוק שאינך כאן למטה, איתנו, עם האנושות הזאת, שמחריבה את עצמה לדעת והורסת כל חלקה טובה של היקום המדהים ממנו היא ניזונה.

ג`ון היקר, אני חושב עליך לא מעט. לא כל דבר שאמרת או עשית אהבתי, אך הסכמתי עם המסר המרכזי שאותו ניסית ובהצלחה מרובה להעביר במהלך חייך, אם בדבריך ואם בשיריך: אהבת האדם באשר הוא, ללא הבדל דת, גזע או מין, סלידה ממלחמות אלימות ומוות וכמיהה לעולם טוב יותר, סובלני יותר, שקט יותר ורוחני יותר.

לצערי ג`ון וכפי שאתה בטח רואה, העולם שהיכרת וקיווית שישתנה, לא רק שלא השתנה, הוא הולך ונהיה אלים יותר, רועש יותר, מזוהם יותר, קשה יותר, אכזרי, מלחמתי, גזעני וחומרני. לא על אלה חלמת ופללת. אז אני מניח שיש בך סוג של השלמה ואף הנאה מהעובדה שאתה שם ולא כאן. אינני בטוח שהיית שורד את העולם הזה, את האנושות הזאת, את הקידמה. אינני בטוח שהיית מסוגל להמשיך וליצור בסביבה שכזאת וללא היצירה ג`ון היקר, אנשים כמוך אינם שורדים.

בימים טרופים אלה זוגות נשואים מרבים להתגרש, לריב, לשנוא ואפילו להרוג זה את זו. הם אינם יודעים אהבה טהורה כמו שהייתה לך. הם אינם יודעים לאהוב כפי שאתה ידעת, הם אינם יודעים להעריך, לתת כבוד ולשמר מערכת זוגית חמה ואוהבת. על הכל משתלט הכסף, הקריירה, הרצון לטעום ולנסות מהכל ולא להסתפק בכלום. אישה כפי שאתה תארת אותה, כבר איננה קיימת במוחם של גברים.

ג`ון היקר, אני מנסה לדמיין שאין גן עדן ולא גהינום, אלא רק שמיים ושכולנו חיים את היום. אני מנסה לדמיין כמו שכתבת שאין מדינות ואין סיבה להרוג או למות. אין דתות. כל האנשים חיים בשלום. ג`ון היקר, היום אני יודע בוודאות, שהיית אתה ועודני אני תמימים וחולמים, ויכול להיות שאנחנו לא לבד, אבל אף אחד לא אומר אני ואין בדיוק למי להתחבר והעולם מפוצל יותר משהיה למרות, שהוא כפר גלובאלי קטן. ג`ון, ג`ון, ג`ון, איזה שירים נפלאים השארת לנו.

בדבר אחד הצלחת ג`ון, אתה היית אגדה כבר בחייך ולאחר מותך הפכת למיתוס. אנשים זוכרים אותך וממשיכים בכל עת להאזין לשיריך המופלאים אולם, אין אף אדם זוכר את האידיאולוגיה שעליה לחמת. היום אידיאולוגיה זה מעט "אולד פאשן".

כשכתבת את השיר "אהבה" היית כנראה יותר ממאוהב. כששרת שאהבה היא אמיתית, שאהבה זה לגעת, להרגיש, דברת על דברים שחווית. אז לא שאנחנו לא חווים אהבה, אלא שכיום היא איננה מאריכת ימים, היא איננה נצחית ויש בה בקיעים. "האהבה שלנו היום היא כמו כרכרה שאבדה את הסוסים, דוהרת היא למשכנו של השטן, ממשכנו חוזרות להן האהבות - בקברים". את המילים האלה ג`ון כתבתי אני בספר שירים שהוצאתי לפני שלוש עשרה שנים, לא ידעתי כמה אהיה צודק ככל שיחלוף לו הזמן. מילים כמו אלו שכתבתי היו דורסות ורומסות את חדוות היצירה של אדם כמוך שכל כך האמין באהבה.

ג`ון היקר, לאחרונה רכשתי את אלבום האוסף הכפול שיצא לכבודך "working class hero" הכולל שלושים ושמונה שירים פרי עטך. כמה כייף היה לשבת ולהאזין במשך כמעט שעתיים למיטב שיריך והוא אשר גרם לי לחשוב את כל מחשובתיי אותן אני כותב לך עכשיו. כמה נפלא היה לשמוע את "starting over", 

להתרגש מהכנות המופגנת כפי שרק אתה ידעת לבטא אותה בשיר "jealous guy",

להתענג על אחד מהפחות מוכרים שלך "bless you",

ולמרות שאני יהודי (לא דתי ורחוק מאוד מהדת), אני מתרגש ואוהב מאוד את השיר שכתבת על חג המולד שלך, "happy xmas", שיר מלא חמלה ואופטמיות,

כתבת כל כך הרבה שירים יפים ג`ון, כך שאינני יכול להזכיר את כולם ובל נשכח שאתה היית חיפושית וגם בתקופה ההיא כתבתה את מיטב שירי הלהקה. אך אזכיר עוד את השירים: "mother", "beautiful boy", i`m losing you", grow old with me" ועוד רבים וטובים.

היה שלום ג`ון היקר, מי יתן ושיריך ישרדו את העיוולת והתמימות תתחלף למציאות וכולנו כאחד נחיה ונאהב אחד את השני ואת העולם שלנו, שבנתיים לפחות יש רק אחד כמוהו. מי יתן ולא ניהרג על חרבינו ולא נקבור את חיילנו ונחייה חיים שלווים ללא גן עדן וללא גהינום כשרק השמיים הכחולים מעלינו וצחוק מלטף של ילדינו.

Coi בניית אתרים
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק